استفاده از منابع

استفاده از منابع

1۔ کتاب‌ها

  کتاب‌های چاپی

-          اطلاعات کتاب‌شناختی کتاب‌ها از طریق پورتال کتابخانه قابل جستجو است. استفاده از کتاب‌ها به صورت «مطالعه‌ ساعتی» و یا «امانت» مقدور است. توضیحات بیشتر در مورد نحوه امانت منابع را در بخش شیوه استفاده از خدمات امانت مطالعه فرمایید.

 

-          گروهی از کتاب‌ها جزء منابع مرجع محسوب می‌‌شوند (لغتنامه‌‌، دایرة‌‌المعارف، Handbook و). مطالعه این منابع در کتابخانه و با ارائه کارت دانشجویی مقدور است. در صورت نیاز، امکان امانت با صلاح‌دید کتابخانه و برای مدت محدود میسر است.

 

  کتاب‌های الکترونیکی

-          بیش از 5000 عنوان کتاب الکترونیکی در کتابخانه دانشکده به صورت Offline موجود است. برای ملاحظه نمایه این مجموعه و تهیه منابع مورد نیاز خود به کتابخانه مراجعه نمایید و یا از طریق ایمیل درخواست خود را به کتابخانه ارسال کنید.

 

2۔ پایان‌‌نامه‌‌ها

اطلاعات کتاب‌شناختی پایان‌‌نامه‌‌ها را می‌‌توانید در پورتال جستجو نمایید. برای مطالعه پایان­‌نامه‌­ها می توانید از دو روش استفاده کنید:

-         مطالعه آنلاین پایان‌­نامه‌­ها در کتابخانه دیجیتال که برای اعضای کتابخانه‌­های دانشگاه و با ورود به حساب کاربری در پورتال کتابخانه ممکن است.

 

-         مطالعه پایان‌‌نامه‌‌ها در محل کتابخانه و با ارائه کارت دانشجویی امکان‌پذیر است. بدین ترتیب خارج کردن پایان‌‌نامه از کتابخانه ممنوع است.

 در صورت نیاز به تهیه بیش از ده برگ کپی، تأییدیه استاد راهنمای پایان‌‌نامه مورد نظر ضروری است.

 

3۔ نشریات

  نشریات چاپی

-         اطلاعات کتاب‌شناختی و شماره‌‌های موجود نشریات چاپی فارسی و انگلیسی از طریق پورتال کتابخانه قابل جستجو است. برای دسترسی به متن مقالات نشریات چاپی به مخزن نشریات کتابخانه مکانیک مراجعه فرمایید.

-         مطالعه نشریات چاپی در محل کتابخانه میسر است.

-         بنا به درخواست مراجعین، کپی از مقالات نشریات در کتابخانه انجام می‌‌شود.

 

  نشریات الکترونیکی

-         اشتراک مجموعه‌‌ای از پایگاه‌‌های اطلاعاتی که در برگیرنده نشریات انگلیسی معتبر رشته‌ها هستند، توسط دانشگاه فراهم شده است. استفاده از این پایگاه‌‌ها تنها در محیط دانشگاه امکان‌‌پذیر است. آخرین وضعیت این پایگاه‌‌ها را می‌‌توانید در وب‌‌سایت کتابخانه ملاحظه نمایید و جهت اطلاعات بیشتر به کتابخانه مراجعه نمایید.

-         در شرایط پاندمی کرونا برای گسترش خدمات آنلاین و برای اینکه دسترسی به پایگاه­‌های اطلاعاتی از محیط خارج دانشگاه ممکن باشد، به اعضای دانشگاه VPN اختصاص داده می­‌شود.

 

4۔ استانداردها

مجموعه‌‌ای از استانداردها به صورت چاپی و الکترونیکی در کتابخانه موجود است. برای استفاده از آن‌ها می‌‌توانید از کتابدار مرجع پرسش کنید.

 

         مجموعه دیگری استاندارد نیز به صورت آنلاین و در محل دانشگاه در دسترس است.

تاریخ به روز رسانی:
1400/12/16
تعداد بازدید:
924
دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی
دانشکده مهندسی و علم مواد
تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان پردیس، پلاک 7    
کد پستی: 43344 - 19919  
تلفن: 88674747   فاکس: 88674748
 
 
 
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه خواجه نصير الدين طوسي ميباشد.